Tanı ve Tedavisi
Beyin EEG’sinin Kullanımı ve Kullanım Sebepleri

Beyin EEG’si ne demektir, hangi sebeplerden ötürü EEG çekilir, ne tür sonuçlar verir, EEG çekiminin fiyatları nelerdir, EEG çekimi nasıl gerçekleştirilir hakkında makale.

Beyin Küçülmesini Önleyen Bitkisel Kürler

Beyin küçülmesi zihinsel problemler, alzehimer oluşmasına neden olacağından önlemek için bitkisel kürler.

Antiplatelet Tedavi ve İlaç Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Antiplatetler, trombosit olarak adlandırılan kan hücrelerinin birbirlerine yapışmasını ve kanda pıhtılaşma oluşmasını engelleyen bir grup ilaçlı tedavi yöntemidir.

Trombolitik Tedavi Yöntemleri ve Yan Etkileri

Trombolitik tedavisi günümüzde damarlarda pıhtı atması ile birlikte hastaya uygulanan tedavidir. Uygulanma şekli ve yan etkileri nelerdir?

Beyin Yorgunluğu Sorununa Nasıl Çözüm Bulunur?

Beyin yorgunluğu yaşayan kişiler öncelikli olarak yaşamlarından stresi çıkartmalıdır. Ardından yaşamlarının en doğru şekilde düzene sokmaları gerekir.

Beyinde Meydana Gelen Yorgunluk Nedir, Nedenleri ve Çözümleri

İnsanlar karşı karşıya kaldıkları beyin yorgunluğubirçok kişide günlük stresin artmasından kaynaklı ortaya çıkar. Bunun düzelmesi için insanların yaşamlarını düzene sokması şarttır.

Beyin Elektronöromyografi (EMG) İstenmesi ve Çekim Aşamaları

Nörolojik hastalıkların oluşması halinde beyin kaslarının elektriksel sinyallerinin ölçülmesi için kullanılan bir testtir. EMG öncesi, aşamaları ve istenmesi.

Beyin Travmalarının Belirtileri ve Tedavisi

Beyin tarvması kafa bölgesine dış etkenler ile gelen darbeler sonucunda meydana gelen bir durumdur. Bu sorunun acil şekilde tedavi altına alınması çok önemlidir.

Beyin Travması Sonrası İyileşme Süreci Nasıl Gelişir?

Beyin travması geçiren kişilerin kapsamlı şekilde tedavi sonrası bakımı gerekmektedir. Bu dönemde hastanın ailesi ve çevresi her açıdan destek olmalıdır.

Gamma Knife Tedavisi ve Uygulayan Hastaneler

Modern ve ağrısız bir uygulama olan gamma knife sayesinde en minimal tümörlere bile etrafında bulunan dokulara zarar vermeden ulaşılarak yok edilebilmektedir.

Beyincik Sarkması Ameliyatı Öncesi ve Sonrası

Beyincik sarkması ameliyatı olan kişilerin dikkat edeceği bir sürü nokta bulunur. Bunlar ile alakalı olarak uzman cerrahlar hastalarına detaylı şekilde bilgilendirme yapar.

Hipoksik Beyin Hasarı, Özellikleri ve Tedavi Yolları

Her yaş grubunda görülebilen hopipoksik beyin hasarı nasıl bir hastalıktır, nasıl meydana gelir, özellikleri ve etkileri nedir, hangi yollarla ve nasıl tedavi edilir hakkında makale.

Beyinin Oksijensiz Kalma Nedenleri ve Oksijensizlikte Oluşan Hasarlar

Beyinin içerisinde dolaşan kanın bir süreliğine bütün beyine iletilememesi ve ya az iletilmesi halinde beyin oksijensiz kalmaktadır. Oksijen eksikliği ise ani ölümlere neden olabilir.

Beyincik Sarkması Nedir? – Tedavi ve Bitkisel Destekler

Beyincikte oluşan sarkma sorunu oldukça ciddi bir durumdur. Bu sorun belirlendiği andan itibaren kısa sürede uzman doktor gözetiminde tedavi altına alınmalıdır.

Beyne Stent Takılması Uygulaması, Öncesi ve Sonrası

Beyin bölgesinde meydana gelen bazı sorunlardan kaynaklı olarak stent takılma uygulaması yapılabilir. işlemin uzman doktor kontrolünde yapılması çok önemlidir.

© 2019 – Beyin Hastalıkları ve Tedavisi. Tüm Hakkı Saklıdır.

Okumakta olduğunuz makaleler bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Sizin için en doğru ilaç kullanımı ve tedavi yöntemi ancak uzman bir doktorun yapacağı kontroller sonucunda belirlenebileceği gibi uygun diyet diyetisyen kontrolü altında uygulanmalıdır.