Makaleler
Yeni Doğan Bebeklerde Baş Çevresi Ölçümleri ve Norm Sapmaları

Yeni doğan bebeğin baş çevresinin ölçümlerinin gereken değerler arasında olması çok önemlidir. Çünkü bu değerler bebeğin gelişimi konusunda detaylar verir.

5 Aylık Bebeklerin Gelişimi ve Baş Çevresinin Ölçüleri

Bebekler her ayında olduğu gibi 5 ayına girdiklerinde de kilo, boy ve baş bölgesi ölçümlerinin gereken aralıklarda olması gelişimi açısından gereklidir.

6 Aylık Bebeklerin Baş, Kilo ve Boy Ölçümleri Ne Olmalıdır?

Bebekler 6 ayına girdiği zaman baş, kilo ve boy göstergeleri yaşamdaki gelişimlerine dair önemli veriler elde etmeyi sağlar. Bundan dolayı düzenli ölçüm gerekir.

Beyin Jimnastiği Uygulamaları ve Kimler Yapmalıdır?

Beynin güçlenebilmesi için ve unutkanlıkla başa çıkabilmek amacıyla beyin jimnastiği yapılması önerilmektedir. Hafıza kaybının önüne geçebilmek amacıyla beyin jimnastiği nasıl yapılır?

8 Aylık Bebeklerin Boy, Kilosu ve Baş Çevresi Hangi Aralıklardadır?

8 aylık bebekler 1 yıllık gelişimlerin yarısını tamamlamış sayılır. Bu süreçten sonra birçok fiziksel aktiviteyi yapmaya başlarlar. Bundan dolayı boy ve kilo aralıkları oldukça önemlidir.

4 Aylık Bebeklerde Baş Çevresi, Boy ve Kilo Ölçümleri

4 aylık bebekler hızlı gelişte gelişmeye devam ederler. Bu süreçte doğru şekilde ilerleme sağlanıp sağlanmadığını belirlemek adına boy, baş ve kilo kontrolü sıklıkla yapılır.

Anne Karnındaki Bebeğin Başının Ölçülmesi ve Değerleri

Anne karnında var olan bebeklerin başının ölçümleri ultrason yardımı ile yapılır. Bu ölçümler bebeklerin genel sağlığı konusunda uzmanın veriler elde etmesini sağlar.

9 Aylık Bebeklerin Baş Çevresinin Ölçümü ve Genel Gelişimi

9 ay içinde de bebeklerin baş ölçümleri sağlıklı şekilde gelişimleri konusunda detaylar verir. Bu süreçte anne ve babaların yerine yine uzman kontrolünde ölçüm yapılmalıdır.

Bebeklerin Baş Çevresinin Ölçümü Nasıl Yapılır?

Bebeklerin baş çevresinin ölçümleri gelişimlerinin belirlenmesi adına gereklidir. Bu sürecin uzman doktor dışında anne ile babalar tarafından da takip edilmesi gerekmektedir.

3 Aylık Bebeklerde Baş Çevresi Ölçüsü Nedir ve nasıl Ölçülür?

3 aylık bebeklerde kafa bölgesinin ölçümleri gelişimin belirlenmesi adına oldukça önemlidir. Bu belirlemeler bebeğin genel sağlığı açısından da önemli bir detaydır.

2 Aylık Bebeklerde Baş Çevresi Ölçüsü ve Olası Sapmalar

2 aylık olan bebeklerde ve bebeklerin diğer aylarında baş çevresinin ölçümleri gelişimi konusunda oldukça önemli veriler verir. Bunun için uzman kontrolleri kesinlikle aksatılmamalıdır.

Beyinde Konuşma Merkezi ve Görevleri Nelerdir?

Beyinde konuşma merkezi sol yarım küre içinde yer alır. Zaten beyin kural olarak yarım kürenin sol lobunda bulunan birkaç konuşma merkezinden meydana gelmektedir.

Beyinde Uyku Merkezi Nerdedir, Görevleri Nelerdir?

Beyinde bulunan uyku merkezi konumunda görev yapan ve bunu destekleyen birkaç alan vardır. Bunların sağlıklı şekilde çalışması kaliteli uyku ile yaşam için gereklidir.

Beyinciğin Görevleri ve Vücada Sağladığı Faydalar

Beyincik insan vücudunun denge ve koordinasyonu sağlama konusunda fayda sağlar. Bundan dolayı sağlıklı olması genel durum için oldulça önemli bir detaydır.

© 2019 – Beyin Hastalıkları ve Tedavisi. Tüm Hakkı Saklıdır.

Okumakta olduğunuz makaleler bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Sizin için en doğru ilaç kullanımı ve tedavi yöntemi ancak uzman bir doktorun yapacağı kontroller sonucunda belirlenebileceği gibi uygun diyet diyetisyen kontrolü altında uygulanmalıdır.