Epilepsi
Epilepsi Hastalığına Yüzde Kaç Rapor Veriliyor?

Epilepsi hastalarının yaşadığı sorunlar ve nöbet türüne ayrıca nöbetin sıklığına göre hastaların yaşamlarını olumsuz etkilemesi sebebiyle engelli raporu alabilirler.

Epilepsi Hastalığı MR Uygulamasında Belli Olur mu?

Epilepsi hastalığının belli olması adına MR ve farklı tetkiklerin uygulaması yapılır. Bu uygulamaların yapılması konusunda uzman doktor istekte bulunmaktadır.

Epilepsi Hastalığının Belirtileri ve Nedenleri Nelerdir?

Beyinde bazı nedenlerden dolayı oluşan hücreler arasında oluşan elektriksel alışverişin bozulması sonucunda ortaya çıkacak olan epilepsi nedir belirtileri nelerdir?

Epilepsi Hastası Olanların Hamile Kalması Mümkün Mü?

Birçok epilepsi hastası kadının merak ettiği konulardan birisi de hastalık nedeniyle hamile kalıp kalamayacağıdır. Epilepsi hastası kadınların hamile kalması mümkündür.

Epilepsi Hastalığının Belirtileri ve Oluşum Nedenleri

Epilepsi krizinin nedeni hastadan hastaya değişiklik gösterse de; genel olaarak hastalığının doğasının beyindeki nöronların aşırı elektriksel aktivitesinden dolayı oluştuğu söylenebilir. 

Uyku Bozukluğunda Epilepsi ve Uykuda Epilepsi

Uyku esnasında epilepsi nöbetleri kişiler tarafından fark edilemeyen ve uyku ile uyanıklık arasında yaşanan bir durumdur. Tedavi edilmediğinde nefes alamama ve ölümle sonuçlanabilmektedir.

Epilepsi Hastalığının Nedenleri ve Bulaşıcı Etkisi

Epilepsi hastalığı bulaşıcı mıdır, epilepsi kişiden kişiye bulaşır mı, epilepsi nasıl bir hastalıktır, epilepside bulaşıcı özellikler var mıdır hakkında makale.

Epilepsi Hastalarına Zararlı Olan Yiyecekler Hangileridir?

Epilepsi hastalığı yaşayan insanların beslenmesine çok dikkat etmesi ve yasak olan yiyeceklerin zararlı olması sebebiyle nöbet geçirilmesine neden olacağından uzak durulmalıdır.

Epilepsi Hastalığının Tedavisi ve İyileşmesi Mümkün Mü?

Beyindeki hücreler arasındaki elektrik aktivitesinde anormal durumun gelişmesi ile birlikte ortaya çıkan hastalığın tedavisi sonucunda hasta iyileşir mi?

Epilepsiye Fayda Sağlayan Vitaminler ve Mineraller

Epilepsi hastalığının nöbetlerinin ve şiddetinin artmasına vitaminlerin eksilmesi yol açar. Bu eksikliğin giderilmesi ve vücutta düzenli bulunması oldukça önemlidir.

Frontal Lob Epilepsisi Nedir, Bellirtileri, Tanısı ve Tedavi Süreci

Frontal lob epilepsi beynin frontal kısmında meydana gelen bir hastalık türüdür. Uyku düzenini ve insan yaşamını olumsuz şekilde etki altına alır.

Epilepsi Oluşmasındaki Nedenler ve Tedavileri

Epilepsi oluşmasının en önemli nedeni kalıtsal olan özelliklerdir. Bunun dışında tetiklenmesine neden olan birçok faktör insan yaşamında bulunur.

Eplepsi Hastalarının Beslenme Düzeni ve Diyeti

Epilepsi hastası olan kişiler nöbetlerin sıklığını azaltmak ve hastalığın seyrini olumlu yöne çevirmek için mutlaka beslenmelerini de uzman kontrolünde düzene sokmalıdır.

Epilepsi Genetik Bir Hastalık Mıdır ve Nedenleri Nelerdir?

Genetik olarak anne ya da babasında hastalığa sahip olan bir çocukta epilepsi hastalığının gelişme riski daha fazla olmaktadır. Hastalığın nedenleri ve belirtileri nelerdir?

Epilepsi Hastalığının Tedavisi Nasıl Yapılmaktadır?

Beyinde elektriksel aktivitede anormal bir durumun gelişmesi ile birlikte ortaya çıkan, Farklı çeşitleri olan kronik olan hastalığın tedavisi için uygulanan yöntemler ve beslenme şekli

© 2019 – Beyin Hastalıkları ve Tedavisi. Tüm Hakkı Saklıdır.

Okumakta olduğunuz makaleler bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Sizin için en doğru ilaç kullanımı ve tedavi yöntemi ancak uzman bir doktorun yapacağı kontroller sonucunda belirlenebileceği gibi uygun diyet diyetisyen kontrolü altında uygulanmalıdır.