Beyin Lezyonu İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Beyin lezyonu gelişen hastaların zaman içerisinde lezyonun büyümesi ile birlikte beyine baskı uygulaması ile birlikte kafa içi basıncı artacağından rahatsızlıklar ortaya çıkar. Bitkisel tedavisi.

Beyin Lezyonu Bitkisel Tedavisi

 • 1 tatlı kaşığı toz zerdeçal;
 • 1 çay kaşığı bal;
 • 1 su bardağı su.

Beyin Lezyonu Bitkisel Tedavisi

Zencefilin ağlıklı besinler arasında olan bir bitki olması ile bilinmektedir. İnsanlarda gelişecek beyin lezyonu sonucunda tedavisinde yardımcı olabilmek için kullanılması önerilmektedir. Zerdeçal aşırı tüketilmemeli ve yüksek tansiyon hastalarının doktorlarına danışmadan tüketmesi sakıncalı olan bir bitki olmaktadır. Beyinde gelişmiş olan lezyonun küçülmesinde etkili olması ile bilinmektedir. Aktarlardan satın alacak olduğunuz toz zerdeçalın günlük olarak sabah kahvaltısından sonra taze olarak demlenmesi önerilmektedir. Kişilerin klorsuz olan mümkünse hazır suyun ılıması ile birlikte içerisine 1 tatlı kaşığı miktarında koymalı ve daha sonrasında ise suyun kaynaması beklenmelidir. Ocağın altını kapattıktan sonra dem alabilmesi için 5 dakika boyunca kabın ağzını açmadan bekletilmeli ve daha sonrasında da suyun içine bal konularak karıştırılmalı ve içilmelidir. Beyin lezyonuna ya da beyinde bulunan damarların iyileşmesini sağlamaktadır.

Zencefil Çayı

 • 1 çay kaşığı zencefil;
 • 1 çay kaşığı bal;
 • 1 su bardağı su.

Zencefil birçok hastalığın tedavisinde iyileştirici özelliği olması sebebiyle kullanılmaktadır. Bu sebeple de beyinde lezyon tanısı olan hastaların insan sağlığına faydalı olan bitkiler arasında bulunan zencefil ile yapacak olduğu çayı içmeleri önerilmektedir. Tadının acı olması sebebiyle içerisine tatlandırıcı atmak yerine organik bal ilave ederek içimini daha kolay bir hale getirebilirsiniz. Kaynattığınız suyun içine bir çay kaşığı zencefil koyduktan sonra ağzını kapalı tutarak hem suyun ılıması için hem de dem alabilmesi için beklemelisiniz. Karıştırdıktan sonra ise bal ilave ederek tatlandırmalı ve içmeniz önerilmektedir.

Ökse Otu Çayı

 • 1 çay kaşığı ökse otu;
 • 1 su bardağı su.

Ökse otu lezyonun gelişimini durdurmak ve küçülmesini sağlama konusunda çok etkili olması ile bilinmektedir. Lezyon gelişimi ile birlikte kafa içi basıncın artması sonucunda da kişilerin belirtilerin azalmasında yardımcı olmaktadır. Bağışıklık sistemi üzerinde önemli bir etkiye sahip olmasından dolayı da beyinde gelişen lezyonların yok olmasını sağlayacaktır. Bunun için kanser karşıtı olarak bilinen ökse otu kullanımı önerilmektedir. Soğuk suyun içerisine çok ince kıyılmış 1 çay kaşığı miktarında ökse otu konularak karıştırılmalı ve kısık ateşte kaynatılmalıdır. Kaynaması ile birlikte ocağın altını kapatarak demlenmesi için bir süre beklemeli ve daha sonrasında süzerek içmeniz önerilmektedir.

Günde 2 fincandan daha fazlasının içilmesi kesinlikle önerilmemektedir.

Isırgan Otu

 • 1 yemek kaşığı ısırgan otu;
 • 1 çay kaşığı bal;
 • 1 su bardağı su.

Beyinde gelişen lezyonun küçülmesi ve belirtilerin insan hayatını olumsuz yönde etkilememesi için önerilmekte olan ve iyi gelen bitkilerden bir tanesi olmaktadır. Bu bitkinin birçok insan sağlığına olumlu olacak özelliğinin olması ile bilinmektedir. 1 sene içerisinde toplanarak güneşte kurutulmuş ısırgan otu kullanmalısınız. Daha uzun süre önce kurutulmuş ısırgan otunun özelliğini kaybetmesi sebebiyle dikkat edilmelidir. Soğuk suyun içerisine 1 yemek kaşığı miktarında ısırgan otu konularak kaynatılmalı ve daha sonrasında ağzını kapatarak beklemelisiniz. Süzdükten sonra tat vermesi ve daha kolay içiminin olması için içerisine bal ilave etmeli ve karıştırıp içmelisiniz.

Meyan Kökü

 • 1 tatlı kaşığı meyan kökü;
 • 1 çay kaşığı bal;
 • 1 su bardağı su.

Şifalı bir bitki olarak bilinen ve birçok beyin hastalıklarının önlenmesinde çok etkili olan bir bitki olarak bilinmektedir. Meyan kökünün kullanımı sırasında lezyonun küçülmesinde etkili olan bir bitki olması sebebiyle doktor tarafından uygulanan tedavinin aksatılmaması gerekmektedir. Bağışıklık sisteminin güçlenerek zararlı hücrelerin gelişimini engellemesi ile bilinmektedir. Bu nedenle de insan beyninde lezyon gelişmesi durumunda kişilerin her zaman için meyan kökü çayını taze olarak demlemeleri ve yemeklerden sonra içmeleri öneriliyor. Kaynamış suyun içerisine meyan kökü eklenerek kabın ağzının kapatılmasının ardından 5 dakika boyunca dem alması beklenmelidir. Tadının acı olacağı için birçok insanın içmekte zorlanacağından tatlandırıcı ya da şeker koymak yerine bal ile daha kolay bir içime ulaşması sağlanmalıdır. Karıştırıldıktan sonra içilmesi uygun olacaktır.

Yüksek tansiyon hastalarının ve gebe kadınların meyan kökü çayını içerken çok dikkatli olması gerekmektedir.Makale beğendiniz mi? Çok kötüKötüOrtaİyiÇok iyi (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

© 2020 – Beyin Hastalıkları ve Tedavisi. Tüm Hakkı Saklıdır.

Okumakta olduğunuz makaleler bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Sizin için en doğru ilaç kullanımı ve tedavi yöntemi ancak uzman bir doktorun yapacağı kontroller sonucunda belirlenebileceği gibi uygun diyet diyetisyen kontrolü altında uygulanmalıdır.