Beyin Küçülmesini Önleyen Bitkisel Kürler

Beyin küçülmesi zihinsel problemler, alzehimer oluşmasına neden olacağından önlemek için bitkisel kürler.

Beyin Küçülmesine İyi Gelen Bitkisel Kürler

 • Kurt üzümü;
 • Ginkgo biloba özü;
 • Acai üzümü;
 • Yarım litre su.

Beyin sağlığı için önerilen Ginkgo biloba özü ile yapılacak kürün beyin küçülmesini önlediği bilindiğinden alzheimer tedavisinde önerilmektedir. Kürü yapmak için 500 gram klorsuz su kullanmalısınız. Bütün malzemeler temin edilmeli ve 50 gram miktarında cam bir kavanoz içerisine konularak üzerine yarım litre su koyup karıştırın. 2 hafta boyunca karanlık ve serin bir yerde ağzı kapalı kavanoz içerisinde bekletin. Gün içerisinde birkaç defa çalkalanmalıdır. Güneş ışığı görmemesi önemli oluyor. 2 hafta sonrasında hazır hale gelecektir. Önerilen doz günde 3 defa 1 yemek kaşığıdır. Unutulmamalıdır ki bu beyin küçülmesi tedavisinde önerilen bu kürün, bazı hastalarda yan etkinin oluşmasına neden olacaktır. Bu nedenle de hastanın doktoruna danışarak yapmalıdır.

Kafkas Dioscorea Kürü

 • 100 gram Kafkas Dioscorea bitkisi;
 • 1 litre su.

Beyin fonksiyonlarının gelişmesi, hafızayı güçlendirmek için en iyi bitkiler arasındadır. Özellikle de ailesinde beyin küçülmesi nedeniyle alzheimer hastalığına sahip olan insanların bu kürü içmeleri beyinde oluşan küçülmeyi engelleyecektir. 100 gram Kafkas Dioscorea bitkisinin kökleri alınmalıdır. Cam kavanozun içerisine bitkinin kökleri konulmalı ve karıştırılmalıdır. Kavanozun ağzı kapatılarak karanlık ve serin bir yerde 2 hafta boyunca bekletin. Gün içerisinde kavanozun ağzı açılmadan çalkalanmalıdır. 2 hafta sonrasında ise süzülerek hazır hale getirilir.

 • Bu kürü yemeklerden yarım saat öncesinde günde 3 defa sadece 1 yemek kaşığı almanız beynin güçlenmesinde çok etkili olur.

Süpürgeotu ve Sarı Kantaron Çayı

 • 1 yemek kaşığı süpürgeotu;
 • 1 yemek kaşığı sarı kantaron;
 • 2 su bardağı su.

Sakinleştirici özelliği olmasıyla bilinen iki şifalı bitki beyin sağlığını koruma konusunda etkilidir. Günlük olarak süpürgeotu ve kurutulmuş sarı kantaron bitkilerinde 1 yemek kaşığı kaynamış suyun içine koyup, demini alması beklenmeli ve süzülerek her gün içilmelidir.

İbrahim Saraçoğlu’ndan Beyin Küçülmesi İçin Kür

 • 1 su bardağı havuç suyu.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından beyin küçülmesini önlemek için ve Alzheimer hastalığına yakalanmamak için havuç suyu içilmesi önerilmektedir. Ailesinde alzheimer hastalığı yaşayanların genetik olarak beyin küçülmesi yaşamaması için erken yaşlardan itibaren uygulamaları gerekmektedir.

Senede iki ile üç defa havuç suyunu her gece uyumadan yarım saat öncesinde 30 gün boyunca 1 su bardağı taze sıkılmış havuç suyu içmelidir.

Ginseng Kökü ve Çin Manolya Asma Kürü

 • 10 gram Çin manolya asma meyvesi;
 • 10 gram Ginseng kökü;
 • 1 litre su.

Beyin küçülmesini önleyebilmek için, hafızayı güçlendirici özelliği olan Ginseng kökü ve Çin manolya asma meyvelerinden yapılan çayın içilmesi halk arasında yıllardır kullanılmaktadır. Sinir sisteminin uyarılmasında etkili olan, zihinsel problemlerin bu nedenle de oluşmasının önüne geçilecektir. Beyinde plak oluşmasının önüne geçilmesi içinde yapacak olduğunuz bu kürü hazırlarken kullanacağınız suyun klorsuz olmasına dikkat edilmelidir. Kaynamış 1 litre suyun içerisine her iki bitki 1 yemek kaşığı miktarında konularak karıştırılır. 15 dakika boyunca orta ateş üzerinde ağzını kapatarak kaynatın. Suyun soğuması ile birlikte gün içerisinde 3 saatte bir 1 çay bardağı içilmelidir.

Siyah Turp Suyu

 • 1 yemek kaşığı bal;
 • 1 su bardağı siyah turp suyu.

Hastalığın oluşumunu engelleyecek ve yeni tanısı konulan Alzheimerin ilerlemesini engelleyip iyi gelen bir kür olmaktadır. Kürün her zaman taze sıkılmış olması gerekmektedir. Bir su bardağı olacak miktarda taze siyah turp meyve sıkacağı kullanılarak suyu çıkartılmalıdır. 1 yemek kaşığı organik bal siyah turp suyu içerisine konularak karıştırılmalıdır. Her gün yemeklerden önce 3 su bardağı içilmesi hastalığı önleyecektir.

Zerdeçal Çayı

 • 1 çay kaşığı zerdeçal;
 • 1 çay kaşığı bal;
 • 1 su bardağı su.

Zerdeçal bitkisi yemeklerde baharat olarak kullanılan, çok güçlü antioksidan özelliğiyle birçok hastalığın önlenmesi için önerilmektedir. Sinir sisteminin güçlenmesi ve böylelikle zamanla beynin küçülerek hastalıkların oluşmamasını sağlar. Kaynamış suya zerdeçal konulmalı ve demini alması beklendikten sonra acı bir tadı olacağı için tatlandırmak amacıyla bal konulmalıdır. Özellikle de ailesinde beyin küçülmesi nedeniyle alzheimer hastalığına sahip olan kişiler mutlaka haftada birkaç defa bu çayı içmelidir.Çok kötüKötüOrtaİyiÇok iyi (1 oy, ortalama: 5,00en yüksek 5)
Loading...

© 2020 – Beyin Hastalıkları ve Tedavisi. Tüm Hakkı Saklıdır.

Okumakta olduğunuz makaleler bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Sizin için en doğru ilaç kullanımı ve tedavi yöntemi ancak uzman bir doktorun yapacağı kontroller sonucunda belirlenebileceği gibi uygun diyet diyetisyen kontrolü altında uygulanmalıdır.