Beyin Kistleri İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Beynin herhangi bir bölümünde içi sıvı dolu olan keseciklerin oluşursa ciddi komplikasyonlara neden olmadan küçülmesinde etkili kürler.

Beyin Kisti Bitkisel Tedavisi

 • Kekik;
 • Kuzukulağı kökü;
 • Ceviz yaprağı;
 • Isırgan otu;
 • Dulavrat otu;
 • Sarı kantaron;
 • 500 gram su.

Beyin kistine iyi gelen bitkisel tedavinin yapılabilmesi için sarı kantaron dışında bütün bitkilerden 1 yemek kaşığı konulmalıdır. 3 yemek kaşığı miktarında sarı kantaron konulmalı ve cam bir kavanoz içerisine konulmasının ardından yarım litre kaynamış suyun cam kavanoz içerisine konularak karıştırılmalıdır. Ilıması beklenmeli ve ılık olduğu zaman kavanozun ağzı kapatılarak 1 gün boyunca serin ve karanlık olan bir ortamda bekletilmelidir. Her saat başı cam kavanoz çalkalanmalıdır. Her zaman için yemeklerden en az yarım saat öncesinde 1 yemek kaşığı ve uyumadan bir saat öncesinde de bir yemek kaşığı alınmalıdır.

Bir ay boyunca her gün 4 defa aç karnına alınmalı, 15 gün ara verildikten sonra tekrar uygulanmalıdır.

İbrahim Saraçoğlu Beyin Kisti Kürü

 • Beyaz soğan;
 • 2 su bardağı su.

İbrahim Saraçoğlu tarafından vücudun herhangi bir yerinde oluşan kistine iyi gelerek küçülen kür soğan kürü olmaktadır. Beyaz soğan kullanarak yapacağınız kür için orta büyüklükte olan beyaz soğan kullanılmalıdır.  Beyaz soğan dışında olan soğanların kist tedavisinde etkili olmayacağı belirtilmektedir. Bir adet orta büyüklükte beyaz soğanın kabuklarının soyulmasının ardından küçük parçalara bölünmelidir. Kaynattığınız 400 gram suyun içerisine beyaz soğan parçalarını atarak 5 dakika daha kaynatın. Ağzını kapatarak suyun ılık olmasını beklemeli, ağzınızı yakmayacak kadar ılık olduğunda süzerek için. Öğle yemeğinden önce kürün yarısı ve kalan yarısı ise akşam yemeğinden önce alınmalıdır.

2 hafta boyunca her gün düzenli olarak içilmeli ve 1 hafta ara verildikten sonra tekrar başlanmalıdır.

Karahindiba Kökü Kürü

 • Karahindiba kökü;
 • 1 su bardağı su.

Öğütücüye karahindiba kökü koymalı ve öğütülmelidir. Toz haline getirmemeye dikkat etmelisiniz. 1 çay kaşığı miktarında öğütülmesi kürü yapabilmeniz ve beyin kistine iyi gelen kürü yapmanız için yeterli olacaktır. Kaynamış suyun içerisine taze olarak öğütmüş olduğunuz karahindiba kökü koymalı ve ağzını kapatarak demlenmesi için 15 dakika beklemelisiniz. İçmeden önce mutlaka süzmeli ve içerisine tatlandırıcı konulmayıp, her sabah ve akşam taze olarak demleyerek içmelisiniz.

Chaga Mantarı

 • 500 gram Chaga mantarı;
 • 3 litre su.

Başta beyin kisti olmak üzere birçok kistin tedavisi için etkili olması ile bilinmektedir. Ülkemizde Huş mantarı olarak bilinen özel üretilen Changa mantarı düzenli kullanımı sayesinde kistin küçülmesinde etkili olur. Tencere içerisine konulan su kaynamaya yakın mantar koymalısınız. Yarım saat boyunca kısık ateş üzerinde ağzını kapatarak kaynatın. Ocağın altı kapandığı zaman ağzını açmadan en az 8 saat boyunca beklenmelidir. Tencerenin ağzını açtığınızda mantarların şiştiğini göreceksiniz. Cam bir kavanoz içerisine koyup, serin bir ortamda saklayın. Karışımı her gün üç defa aç karnına içmelisiniz. Fakat ilk üç gün, öğünlerden önce yarım çay bardağı ve daha sonrasında bir çay bardağı içilmelidir.

Dioscorea Kökü Kürü

 • 200 gram Dioscorea Kökü;
 • 700 gram su.

Taze ve temiz olan Dioscorea bitkisinin köklerini cam bir kavanoz içerisine konularak üzerine 700 gram klorsuz ve temiz su ilave etmelisiniz. 5 gün boyunca ağzını kapatarak bekletmeli ve her gün çalkalamalısınız. 5 gün sonunda süzmeli ve her gün üç defa yemeklerden önce aç karnına 1 yemek kaşığı almalısınız. Önerilen kullanım süresi 2 ay olmaktadır.

Yonca ve Maya Kürü

 • 100 gram yonca;
 • 1 yemek kaşığı maya;
 • 3 litre su.

Kaynamış suyun içerisine maya konularak, karıştırılarak eritilmelidir. 5 dakika boyunca daha kaynatılmasının ardından, içerisine taze ve bol suyla yıkamış olduğunuz yonca bitkisi ilave edilerek yarım saat daha kısık ateşte kaynaması beklenmeli ve ocağın altı kapatılıp suyun soğumasıyla cam kavanoz içerisine koyup serin bir yerde 3 gün boyunca bekletin. Süzdükten sonra aç karnına günde 4 defa 1 yemek kaşığı miktarında alınmalıdır. Beyin kistine iyi gelen bu kürün 1 ay boyunca her gün uygulanması ve daha sonra 1 hafta ara vererek tekrardan yeniden yapılarak uygulanmalıdır.Çok kötüKötüOrtaİyiÇok iyi (1 oy, ortalama: 5,00en yüksek 5)
Loading...

© 2020 – Beyin Hastalıkları ve Tedavisi. Tüm Hakkı Saklıdır.

Okumakta olduğunuz makaleler bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Sizin için en doğru ilaç kullanımı ve tedavi yöntemi ancak uzman bir doktorun yapacağı kontroller sonucunda belirlenebileceği gibi uygun diyet diyetisyen kontrolü altında uygulanmalıdır.