Baş Dönmesi
Stres Baş Dönmesi Yapar Mı?

Günümüzde neredeyse her insanın karşılaştığı bir sağlık sorunu olan baş dönmeleri; bir hastalığın belirtisi olabileceği gibi aynı zamanda strese bağlı da oluşabilmektedir

Yemekten Sonra Görülen Baş Dönmesi Nedenleri ve Tedavi Yöntemleri

Güzel bir akşam yemeğinden sonra en beklenmedik şikayetlerden biri baş dönmesidir. Genellikle geçici olarak ortaya çıkabilen bu durum sürekli tekrar ettiği takdirde önemli hastalıkların habercisi olabilir.

Yemek Yerken ve Sonrasında Baş Dönmesi Neden Olur?

Yemek yerken ve sonrasında meydana gelen baş dönmesi sorunu çoğu zaman vertigodan kaynaklı oluşur. Bunun için en kısa süre içinde uzman doktora başvurulmalıdır.

Kolesterol Nedir? Baş Dönmesi Yapar Mı?

Başta baş dönmesi olmak üzere birçok sağlık problemine sebep olan kolesterol, hiç şüphesiz vakit kaybetmeden kontrol altına alınması gereken bir maddedir.

Migren Hastalığının Belirtileri ve Baş Dönmesine Olan Etkisi

Migren hastalığının kendisini gösterdiği belirtiler nelerdir, kişiler hangi şekillerde bu hastalığı deneyimlerler, migrenin baş ağrısına olan etkisi nedir, ne şekillerde baş ağrısına neden olur.

Adet Döneminde Görülen Baş Ağrısı ve Tedavi Yolları

Birçok kadın adet döneminde baş ağrısı şikayeti ile mücadele etmek zorundadır. Premenstrüel dönemde başlayan bu ağrıların birçok nedeni olmakla birlikte çoğu zaman kolayca tedavi edilebilir.

Baş Dönmesi ve Kulak Çınlaması Neden Ortaya Çıkar?

Çoğunlukla iç kulaktaki problemlere bağlı olarak baş dönmesi ile eş güdümlü ortaya çıkan kulak çınlaması, gerekli önlemler alınmadığı takdirde şiddeti artan periyotlarla tekrar etmeye devam eder.

Baş Dönmesi Sorunu Hangi Hastalıklardan ve Etkenlerden Dolayı oluşur?

Baş dönmesi semptomuna neden olan birçok hastalık ve etken bulunur. Bunlar belirlendikten sonra baş dönmesi sorunu uzman doktorlar tarafından tedavi altına alınabilir.

Baş Dönmesi İçin Hangi Doktora Gidilmesi Gerekmektedir?

Hastalıkların belirtisi olarak oluşan baş dönmesi birçok hastalığın belirtisi olmaktadır. Sürekli baş dönmesi yaşayanların hangi bölüme giderek muayene olmalıdır?

Sinüzit Hastalığı, Belirtileri ve Baş Dönmesine Olan Etkisi

Sinüzit hastalığı nasıl bir hastalıktır, belirtileri nelerdir, sinüzit hastalığı baş dönmesine neden olur mu, bu hastalık ne tür şekillerde etki yapar hakkında makale.

Uykusuzluğa Bağlı Baş Dönmesi ve İyi Gelen Doğal Çözümleri

İnsanların düzenli olarak uyuması hem bedenen hem de ruhen dinlenmesini sağlamaktadır. Uykusuzluk sonucunda baş dönmesi gibi sorunlar oluşabilir.

Yataktan Kalkınca Baş Dönmesinin Nedenleri ve Tedavisi

Yatarken ya da ayağa aniden kalkınca kısa süreliğine oluşan baş dönmesi birçok hastalığın habercisi olabilir. Nedenleri ve tedavisi nasıl yapılmalıdır?

Orta Kulak İltihabı Belirtileri ve Baş Dönmesinin Nedenleri?

Orta kulakta oluşan iltihaplanma ile birlikte insanların denge kaybı yaşandığı gibi aynı zamanda da baş dönmesi sıklıkla oluşmaktadır. İltihaplanmanın diğer belirtileri ve nedenleri.

Adet Dönemindeki Baş Ağrısının Nedenleri ve Tedavi Yöntemleri

Kadınların çoğunda adet dönemlerinde östrojen ve progesteron hormonlarının düşmesine bağlı olarak ortaya çıkan baş ağrıları migren tarzında belirtiler vermektedir.

Boyun Ağrısıyla Birlikte Meydana Gelen Baş Dönmesi

Boyun ağrısından şikayetçi olan hasta, çok nadiren sorunun kökeni ne olduğunu ortaya çıkan belirtilerden bağımsız olarak anlaması mümkün olabilmektedir.

© 2019 – Beyin Hastalıkları ve Tedavisi. Tüm Hakkı Saklıdır.

Okumakta olduğunuz makaleler bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Sizin için en doğru ilaç kullanımı ve tedavi yöntemi ancak uzman bir doktorun yapacağı kontroller sonucunda belirlenebileceği gibi uygun diyet diyetisyen kontrolü altında uygulanmalıdır.