Baş Ağrısı
Adet Öncesi Baş Ağrısı Hamilelik Belirtisi Midir?

Hamilelik, pek çok kadının yaşamak istediği dönemlerin başında gelmektedir. Adet öncesi baş ağrılarının hamilelik belirtisi olup olmadığı çok sayıda kadın tarafından merak edilmektedir.

Başın Sağ Tarafında Ağrı Nedenleri ve Tedavisi

Beynin sağ yarım küresinde oluşan bir hastalık sonucunda kısa ya da uzun süreli ağrılar ve diğer semptomlar gelişebilir. Nedenleri ve tedavisi.

Sol Kulak Ağrısı ve Baş Ağrısı Nedenleri ve Tedavisi

Sol kulakta oluşan ağrı ile birlikte görülen baş ağrısı ciddi hasara neden olacağından bu ağrıya neden olan hastalıklar ve tedavisi.

Banyodan Sonra Baş Ağrısı Nedenleri ve Tedavisi

Hamam, sauna ya da çok sıcak suyla banyo yapmak bazı insanların baş ağrısı, baş dönmesine neden olur. Nedenleri ve iyi gelen yöntemler.

Başın Sağ Tarafının Ağrıması ve Göze Vurması

Başın sağ tarafında oluşan ağrı sebebiyle oluşan basınç gözlerde hissedilebilir. Kısa ya da uzun süreli olup ciddi bir hastalığın belirtisi olabilir.

Kulak Çınlaması ve Baş Ağrısı Nedenleri ve Tedavisi

Kulak çınlaması altında yatan bir hastalığın habercisi olup, baş ağrısı da eşlik ediyorsa kulak burun boğaz doktoruna gidilmesi gerekmektedir.

Başın Sol Tarafında Ağrının Göze Vurma Nedenleri ve Tedavisi

Başın sol tarafında ağrıyla birlikte oluşan basıncın gözlere vurmasıyla birlikte çift görme, bulanıklık ve gözlerde kararma oluşmaktadır. Nedenleri, riskleri, iyi gelen yöntemler ve tedavisi.

Zonlayıcı Baş Ağrısı Nedenleri, Belirtileri ve Çözümleri

Zonklama tarzında oluşan baştaki ağrılar farklı hastalıklardan kaynaklı olabileceği gibi stres ile ilişkili de olabilir. Bu durumda uzman yardımı almak oldukça önemlidir.

Başın Sol Arka Kısmında Oluşan Ağrılar Neden Olur ve Çözümleri

Başın sol arka kısmından gelen ağrıların birçok etkeni bulunur. Özellikle bir hastalıktan meydana geliyorsa kesinlikle uzman tarafından tedavi edilmelidir.

Başın Sağ Arka Kısmında Ağrı Neden Olur ve Çözümleri

Başın sağ alt tarafında oluşan ağrıların en büyük sebebi migren hastalığıdır. Bu ağrılardan kurtulmak için tıbbi tedaviler dışında bitkisel çözümlerde kullanılabilir.

Başın Sol Kısmında Ağrı Neden Olur, Belirtileri ve Çözümleri

Başın sol kısmında meydana gelen ağrı sorunları birçok etkenden kaynaklı oluşabilmektedir. Bu durumdan kurtulmak adına tıbbi ya da bitkisel çözümler kullanılabilir.

Sürekli Uyku Hali, Halsizlik ve Baş Ağrısı Rahatsızlığı

Kişiler gün içerisinden neden sürekli olarak uyku hali içerisinde olurlar, altta yatan nedeneler nelerdir, her zaman halsiz hissetmek neden kaynaklanır, bunlarla beraber görülen baş ağrısının nedenleri.

Tatlı Yedikten Sonra Baş Ağrısı Nedenleri ve İyi Gelen Çözümler

İnsanların tatlı gibi yüksek kalorili besinleri tüketmesinden sonra baş ağrısı görülmektedir. Tatlı yenmesinden sonra oluşan baş ağrısının nedenleri, belirtileri ve geçmesi için yapılması gerekenler.

Araknoid Kist Nedir, Etkileri Nelerdir, Baş Ağrısı Yapar Mı ?

Çoğunlukla anne karnındaki embriyonun gelişimi sırasında ortaya çıkan araknoid kistlerin bir kısmı tedaviye tabi tutulurken, bireyin yaşamı üzerinde etki sahibi olmayanlar ise takip altına alınır.

Cinsel İlişki Sonrası Baş Ağrısı Nedenleri ve Tedavi Yöntemleri

Dünyadaki yetişkinlerin % 5’i cinsel ilişki sonrasında hafif ya da şiddetli baş ağrısı şikayetinden yakınmaktadır. Bu durumun temel nedeni ise birliktelik sırasında hızla yükselen kan basıncı olabilir.

© 2019 – Beyin Hastalıkları ve Tedavisi. Tüm Hakkı Saklıdır.

Okumakta olduğunuz makaleler bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Sizin için en doğru ilaç kullanımı ve tedavi yöntemi ancak uzman bir doktorun yapacağı kontroller sonucunda belirlenebileceği gibi uygun diyet diyetisyen kontrolü altında uygulanmalıdır.