Alzhemier Hastalığı Tedavisinde Faydalı Bitkisel Kürler

Alzhemier hastalığı yaşlı insanlarda görülmekte olan ve beynin dokusunda hasar olması ile ortaya çıkan unutkanlık hastalığı olarak biliniyor. Tedavisinde yardımcı olan bitkisel kürler.

Alzheimer Bitkisel Tedavisi

 • 1 su bardağı havuç suyu;
 • 1 yemek kaşığı zeytinyağı.

Alzheimer Bitkisel Tedavisi

Alzheimer hastalığı sinsi bir şekilde gelişmekte olan ve günümüzde kalıcı olarak bir tedavisi mümkün olmayan bir hastalıktır. Uygulanacak olan tedavi hastalığın iyileşmesi için olmayıp, hızlı bir şekilde ilerlemesini engellemek için uygulanmaktadır. Özellikle de ailesinde yaşlı insanlarda alzheimer hastası olan kişilerin dikkatli olması gerekmektedir. Genetik olması sebebiyle hastalığa yakalanmamak için iyi gelen şifalı bitkilerin başında havuç suyu gelmektedir. Her zaman için taze sıkılmış havuç suyunun ve 1 yemek kaşığı zeytinyağının karıştırılarak 6 ay boyunca içilmesi gerekmektedir. Özellikle de her akşam içilmesi hastalığın gelişimini engelleyecektir. Bu sebeple de her sene mutlaka 6 ay boyunca içilmesi tavsiye edilmektedir.

Melisa Çayı

 • 1 yemek kaşığı melisa bitkisi;
 • 1 çay kaşığı bal;
 • 1 su bardağı su.

İnsanların beyin dokusunda hasar oluşması sebebiyle ortaya çıkan unutkanlık hastalığının sinirleri güçlü olan insanlarda görülmediği bilinmektedir. Bu nedenle de sinir sinyallerinin güçlenmesi için önerilmekte olan bir bitki olmaktadır. Sinir hücrelerinin kaybının yaşanmaması için mutlaka tüketilmesi gereken bir bitki çayı olmaktadır. Sinirlerin uyarılması sonucunda hastalığın gelişimi engellenecek ya da hastalığa yakalanan insanların ise evresinin ilerlemesi yavaşlayacaktır. Bu nedenle de haftanın 4 günü mutlaka taze olarak demlenerek her akşam içilmesi önerilmektedir.

Kaynamış suyun içerisine kurutulmuş melisa bitkisi konularak 10 dakika boyunca dem alması beklenmeli ve daha sonradan süzmeli ve içerisine tat vermesi için organik bal ilave ederek karıştırıldıktan sonra içilmelidir.

Kedi Pençesi Çayı

 • 1 tatlı kaşığı kedi pençesi bitkisi;
 • 200 gram su.

Alzheimer hastalığının belirtilerinin ilerlemesinde etkili olan şifalı bitkilerden bir tanesi olmaktadır. İnsanların kan akışının hızlanmasında ve bu sayede de beyne oksijenli kan ulaşmasını sağlamaktadır. Bu sayede de beyin dokularının hasar görmesi sonucunda hafıza problemlerinin oluşmasını engelleyecektir. Kan damarlarında zamanla meydana gelecek olan plak birikmesini de engellemiş olacaktır. Hücrelerin ölümünü engelleyecektir. Halk arasında son yıllarda yaşlıların unutkanlık problemlerinin engellenmesinde etkili olur. Bu sebeple de ortaya çıkacak belirtilerin gecikmesini de engellemektedir. Aktardan satın alacak olduğunuz kedi pençesi bitkisinin 1 yıldan daha uzun süreli olmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Kaynamaktaki klorsuz suyun içerisine konularak karıştırılmalı ve dem alması sonucunda süzülerek içilmelidir.

Ginkgo Biloba Kürü

 • 1 çay kaşığı Ginkgo Biloba bitkisi;
 • 200 gram su.

Alzheimer hastalığının semptomları oluşması durumunda hastalarda ruhsal problemlerin gelişmesi görülmektedir. Bu hastalarda sıklıkla ortaya çıkacak olan belirtiler arasında depresyon, kaygı bozukluğu ve saldırganlık oluşacaktır. Aynı zamanda da çoğu kişilerde yaşanacak sorunların başında gelen uykusuzluk gelişimini de engelleyecektir. Çayın yapılabilmesi için her zaman için taze kurutulmuş olan bitkinin kullanılarak yapılması gerekmektedir. Kullanacağınız suyun klor içermeyen bir su olmasına da çok özen göstermelisiniz. Kaynattığınız suyun içerisine belirtilen miktarda bitkiden atılarak suyun ağzı kapatılarak dem alması beklenmelidir. Daha sonrasında süzülerek içilmesi uygun olacaktır.

Ballı Sarı Kantaron Çayı

 • 1 yemek kaşığı kurutulmuş sarı kantaron;
 • 1 tatlı kaşığı bal;
 • 200 gram su.

Beyin dokusunun güçlenmesinde etkili olacağı için sarı kantaron bitkisi önerilmektedir. Bitkinin insanların ruhsal problemlerinin ortadan kaldırılmasında etkili olacağı gibi aynı zamanda da alzheimer bitkisel tedavi için önerilmektedir. Unutkanlık oluşmasını engelleyeceğinden ve hafızanın daha da güçlenmesinde etkili olacağı için bal ile birlikte içilmesi önerilmektedir. Çünkü organik olarak üretilmekte olan bal her zaman insanların beyin hücrelerinin çoğalmasını sağlayacaktır. Kaynamış suya kurutulmuş 1 yemek kaşığı sarı kantaron bitkisinden konularak ağzını kapatarak demlenmesi sonrasında süzmeniz gerekmektedir. İçerisine bal ilave ederek karıştırmanın sonucunda içilmesi beynin güçlenmesinde etkili olur.

Zerdeçal Kürü

 • 1 tatlı kaşığı toz zerdeçal;
 • 1 yemek kaşığı zeytinyağı;
 • 1 tatlı kaşığı sedir ağacı yağı;
 • 200 gram su.

İnsan hafızasının güçlenmesinde çok etkili olması ile bilinmesi sebebiyle ve aynı zamanda da beyne giden damarların zamanla daralması sonucunda beyne yeterli miktarda kan ulaşımının engellenmesini önlemek amacıyla önerilmektedir. Bunun için toz zerdeçal kaynamış suyun içerisine konularak birkaç dakika boyunca bekletilmelidir. Sonrasında içerisine omega-3 yağ asidi bakımından çok zengin olan sedir ağacı yağından konulmalı ve sızma zeytinyağı da ilave edilerek karıştırılmalıdır. Her akşam uyumadan önce içilmesi sonucunda zihnin gelişimini sağlayacaktır.Çok kötüKötüOrtaİyiÇok iyi (1 oy, ortalama: 5,00en yüksek 5)
Loading...

© 2020 – Beyin Hastalıkları ve Tedavisi. Tüm Hakkı Saklıdır.

Okumakta olduğunuz makaleler bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Sizin için en doğru ilaç kullanımı ve tedavi yöntemi ancak uzman bir doktorun yapacağı kontroller sonucunda belirlenebileceği gibi uygun diyet diyetisyen kontrolü altında uygulanmalıdır.