İbrahim Saraçoğlu’ndan Alzheimer Hastalığı İçin Kür

Beyin fonksiyonlarının yerine getirememesi sonucunda doku kaybının oluşması sonucunda kalıcı olan alzheimer hastalığının ilerlemesini durdurmak için uygulanması gereken bitkisel kürler.

İbrahim Saraçoğlu’ndan Alzheimer Tedavisi

 • 1 su bardağı taze sıkılmış havuç suyu;
 • 1 çay kaşığı sızma zeytinyağı.

Alzheimer hastalarının belirtilerinin ilerlemesini yavaşlatmak için ya da genetik olarak ailesinde bu hastalık olan kişilerin hastalığa yakalanmasını geciktirmek için Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından önerilen kür havuç suyu kürü olmaktadır. Anne ya da babasında görülen alzheimer hastalığı sonucunda kişilerin erken yaşlarda tedbir alması için önerilmektedir. Unutulmamalıdır ki bu hastalığın başlangıç evresinde ortaya çıkacak olan belirtilerin 30 yıl öncesinde sinsi bir şekilde belirti vermeden beyin dokularında kayıp yaşanması sonucunda oluşur. Bu sebeple de hastalığın gelişimini yavaşlatmak için havuç suyu içmeleri gerekmektedir.

Bitkisel tedavisi için taze havuç alınması ve kabuklarının soyulması ile birlikte meyve sıkacağına atılması ve suyunun çıkartılması gerekmektedir. İçerisine herhangi bir suni tatlandırıcı ya da su konulmamalıdır. Organik olan sızma zeytinyağından 1 çay kaşığı miktarında konularak karıştırılmasının sonucunda her akşam içilmelidir. 6 ay boyunca her akşam uyumadan önce düzenli olarak içilmesi gerekmektedir. Bu kür sayesinde beyin dokusunda kayıp yaşanmasını engelleyecek ve hastalığın oluşumunu da yavaşlatacaktır.

Zerdeçal Kürü

 • 1 çay bardağı klorsuz su;
 • 1 çay kaşığı zerdeçal;
 • Yarım çay kaşığı karabiber.

Alzheimer tedavisine yardımcı olacak bir bitkisel tedavi yöntemi olarak zerdeçal kürü de uzun yıllardır kullanılmaktadır. İnsanlarda oluşacak bellek sorunlarının neticesinde oluşan semptomların hafiflemesinde yardımcı olacaktır. Aynı zamanda da alzheimer ile birlikte görülecek diğer hastalıklar içinde kullanılabilir. Her zaman için taze toz zerdeçal kullanmanız önerilmektedir. Kullanacağınız suyun ise hazır su olmasına dikkat edilmesi veya klorsuz su olmasına önem verilmelidir. Kaynamış suyun içerisine koyacağınız toz zerdeçal 1 çay kaşığında olmalıdır. Üzerine çay kaşığının ucu ile birlikte toz karabiberde eklenerek karıştırılmalıdır. Birkaç dakika boyunca demlenmesini beklemeli ve daha sonrasında ise içilmelidir. Bu kürün tadının acı olması sebebiyle isteğe göre içmek isteyenlerin içerisine çok az bal ilave ederek tatlandırabilirler.

Sedir Ağacı Kürü

 • 2 yemek kaşığı sedir ağacı yağı;
 • 1 çay kaşığı zerdeçal;
 • 1 çay kaşığı karabiber.

Sedir ağacı yağında omega-3 yağ asidi miktarından zengin olması ile bilinmektedir. Omega-3 yağ asidi beyin gelişiminde etkili olan, yaşın ilerlemesi ile birlikte ortaya çıkacak olan doku kaybının önlenmesinde de etkili olur. Zerdeçal hafızayı güçlendirici özelliği ile bilinmektedir. Bu sebeple de bu kürü her akşam yatmadan iki saat önce yapmanız önerilmektedir. Bir kase içerisine sedir ağacı yağından 2 yemek kaşığı konularak üzerine zerdeçal ve karabiberde eklenmelidir. Karıştırılmasının ardından yenmelidir. Bu bitkisel tedaviyi haftanın 3 günü her akşam yapmanız olumlu sonuç verecektir.

Tarçın Kürü

 • 1 tane çubuk tarçın;
 • 1 su bardağı su;
 • 1 çay kaşığı bal.

Beyinde oluşacak hasarı en aza indirmek ve doku kaybının yaşanmasını önleyecektir. Yaşlı insanlarda kan akışının yavaşlaması sebebiyle beyne oksijen bakımından zengin kan ulaşamayacaktır. Tarçın ise beyne yeterli miktarda kan ulaşımını sağlayacağı için beyin oksijenli kandan eksik kalmayacağı için doku kaybının oluşmasını da engeller. Tarçın çayının yapılması için ilk olarak klorsuz su ocağa konularak kaynamasına yakın içerisine 1 adet çubuk tarçın konularak çaydanlığın ağzı kapatılmalı ve kısık ateşte 5 dakika boyunca kaynatılmalıdır. Kaynaması ile birlikte ocağı kapatarak dem alması için 10 dakika beklenmeli ve sonrasında süzülerek içerisine isteğe göre bal ilave ederek içimini kolay hale getirmelisiniz.

Bu bitkisel çayı haftanın 4 günü akşam yemeklerinden sonra içmeniz önerilmektedir.

Hindistan Cevizi Çayı

 • 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi;
 • 1 çay kaşığı bal;
 • 1 su bardağı su.

Beyin sağlığı için Hindistan cevizinin ayrı bir yeri olmaktadır. Bu sebeple de çayını demleyerek içmeniz sonucunda ortaya çıkacak olan semptomların gerilemesini sağlar. Ailesinde hastalığa sahip olan kişiler varsa hastalığın oluşumunu engellemek için genç yaşlarda bu çayı içmeleri önerilmektedir. Klorsuz suyun kaynaması sonrasında içerisine Hindistan cevizinden 1 yemek kaşığı miktarında konularak kabın ağzını kapatarak dem alması için beklemelisiniz. Dem alması ile birlikte süzmeli ve tat vermesi için bal ilave ederek içmelisiniz. Haftanın 3 günü bu çayı tok karnına içmeniz olumlu etki edecektir.Çok kötüKötüOrtaİyiÇok iyi (1 oy, ortalama: 5,00en yüksek 5)
Loading...

© 2020 – Beyin Hastalıkları ve Tedavisi. Tüm Hakkı Saklıdır.

Okumakta olduğunuz makaleler bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Sizin için en doğru ilaç kullanımı ve tedavi yöntemi ancak uzman bir doktorun yapacağı kontroller sonucunda belirlenebileceği gibi uygun diyet diyetisyen kontrolü altında uygulanmalıdır.